Na stranicama tiska sve se češće pojavljuje mlada zvijezda ruske klizaljke Evgenia Medvedev. Ona stalno postavlja postolje za postolje. U popisu njezinih pobjeda nalaze se brojne zlatne i brončane medalje, nekoliko naslova prvenstava Rusije, Europe i svijeta. Ona također ima svjetski rekord u timskom turniru u umjetničkom klizanju.

Djevojka se definitivno može nazvati jednim od najperspektivnijih mladih sportaša našeg vremena i nade ruskog klizanja. U 2016. godini, klizačica je bila na devetoj liniji na ljestvici Međunarodne unije za klizanje. Ali godinu dana kasnije postala je prva u njoj.

Započnite uspješnu karijeru

Talentirana djevojka rođena je u obitelji poduzetnika Armana Babasjana. To se dogodilo 1999. godine 19. studenog. Rođena u armenskoj obitelji, Evgenia Armanovna će ubuduće uzeti prezime svoje bake po majci, Medvedeva.

Majka djevojčice u mladosti dala je puno vremena i energije klizanju. Stoga je djevojka dobila ovaj sport.Štoviše, djevojčica je voljela gledati klizače na televiziji. Njen idol bio je Evgeni Plushenko.

Njezin prvi trener, Lyubov Yakovleva, dobila je djevojku od 3 godine. Nakon što je trener otišao na rodiljni dopust, Eugene je poslana Elena Selivanova. Eugene je počeo pokazivati ​​obećanja u ranoj dobi. Dugotrajne vježbe zamijenile su jednostavne dječje igre. Ali djevojčica se nije uzrujala, pokazujući snagu volje koja je bila izvanredna za njezine godine. Jedina stvar koja je uznemirila djevojku bila je nedostatak vremena za njezin hobi - crtanje.

U dobi od osam godina, Zhenya je došla pod skrb izvanredne učiteljice Eteri Georgievne Tutberidze. Također je trenirala ne manje talentiranu Juliju Lipničku. U ovoj fazi, otkrivanje talenta Medvedeve, kao klizača. Uskoro je djevojka shvatila ozbiljnost svog zanimanja i, prema njezinim riječima, u tom je trenutku njezino djetinjstvo bilo gotovo. Već u dobi od 12 godina, mladi sportaš se pridružio ruskoj reprezentaciji. Sjajno je debitirala na Junior Grand Prixu, gdje je osvojila 169,52 boda. U tim natjecanjima u Latviji Evgenia je nadmašila Maria Sotskovu i Karen Shen iz Amerike.

Snažan raspored treninga i natjecanja nije spriječio djevojku da ostane u školi u svim predmetima. Evgenia primjećuje da su njezina omiljena tema bila povijest i biologija. Uspjesi u sportu i školi doveli su junakinju do ideje o prelasku iz škole kao vanjskog studenta.

Pobjeda u sportu

Nakon prve sjajne pobjede u Latviji, djevojka je ponovila svoj trijumf u Poljskoj s rezultatom 179,96 bodova. Nakon toga je na jakim i prestižnim natjecanjima u Japanu osvojila broncu. U 2014, na prvenstvu Rusije, dobila je samo 7. mjesto među odraslim sportašima, a među juniorima - 4. Iste godine osvojila je 2. mjesto u finalu Kupa Rusije

Tijekom 2014. i 2015. godine Medvedev je osvojio zlatne medalje na prvenstvima u Barceloni i Tallinnu. Ovdje se održao Junior Grand Prix. Nakon toga, Evgenia je postala brončana medalja na prvenstvu Rusije - 2015. Iste godine, prešavši u kategoriju odraslih, osvojila je zlato na natjecanju Memorijal Ondrej Nepela u Bratislavi. Odmah nakon toga, drugo zlato palo je iz njezine odrasle lige u Milwaukee u njezinu banku prase.

Tada je došao zapanjujući uspjeh u Barceloni i cijenjena pobjeda na ruskom prvenstvu.

U veljači 2016. junakinja je osvojila zlato na Europskom prvenstvu. Mjesec dana kasnije pobijedila se na Grand Prixu, kao i prestižni naslov prvaka na Svjetskom prvenstvu u Bostonu, koji je otvoren 23. ožujka 2016. godine. Ovdje je Medvedev postavio novi svjetski rekord u pojedinačnom klizanju. Rekordni rezultat programa bio je ukupno 223,86 za kratki i slučajni program.

Do kraja 2016. godine Eugenia je tri puta poboljšala svoj rekord. Bila je i dobitnica nagrada na turnirima u Kanadi, Parizu, Marseillesu, Rusiji. Početkom 2017. mladi sportaš je dva puta bio prvak Europe. Ove je godine svojim pobjedama dodala titulu svjetskog prvaka na Svjetskom prvenstvu u Finskoj. U travnju 2017. godine sportaš je postavio novi svjetski rekord. To se dogodilo na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Tokiju.

Olimpijada 2018

Takvo obilje pobjeda i nagrada omogućilo je navijačima za klizanje da vjeruju da će Jevgenij Medvedev donijeti zlato Rusiji na Zimske olimpijske igre 2018. Skandal oko dopinga smanjio je ruski tim na minimum. Ženski tim klizačica sastojao se od samo tri osobe:

• Evgenia Medvedeva;
  • Alina Zagitova;
  • Maria Sotskova.

Ova olimpijada bila je prva u životu mlade klizačice. Kao što se i očekivalo, govorila je briljantno. Djevojka je postavila novi svjetski rekord u kratkom programu, za koji je dobila 81,06 bodova. Zajedno s pobjedom Aline Zagitove u slobodnom programu, ovaj rezultat donio je momčad srebro. Medvedev je odmah oborio rekord, dobivši 81,61 bod za proizvoljan program. Njezin rekord odmah je pobijedila njezina suigračica Alina Zagitova. Djevojčica je dobila 82,92 boda. U svakom slučaju, najviša mjesta na postolju zauzeli su predstavnici ruske momčadi: Zagitova sa zlatom i Medvedev sa srebrom.

Evgenia Medvedev je, naravno, vlasnik velikog talenta.Brz razvoj u sportu omogućuje nam nadu za brojne značajne pobjede u budućnosti, kako na lokalnoj tako i na međunarodnoj razini.